Dział: RADIO

Dodano: Listopad 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mimo zapowiedzi Radio Gdańsk nie podjęło dialogu z Marcinem Mindykowskim

Umowę z Mindykowskim Radio Gdańsk rozwiązało 23 sierpnia (fot. Pixabay.com)

Mimo zapowiedzi Radio Gdańsk nie podjęło rozmów z Marcinem Mindykowskim w sprawie jego powrotu do rozgłośni. Dziennikarz znalazł już inną pracę - dołączył do redakcji trójmiejskiej "Gazety Wyborczej".

- Odpowiedziałem na deklarowaną propozycję prezesa radia, ale nie spotkało się to z żadną odpowiedzią - powiedział nam Marcin Mindykowski. Nie zostały mu też ostatecznie przedstawione powody zakończenia z nim współpracy. Prezes Adam Chmielecki miał też nie odpowiedzieć na pisma Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Rzecznika Praw Obywatelskich, broniące dziennikarza. Stanowisk prezesa brak na stronach tych instytucji, gdzie są zwyczajowo publikowane.

Do zamknięcia wydania "Presserwisu" nie otrzymaliśmy odpowiedzi od prezesa Chmieleckiego w sprawie jego działań związanych z Marcinem Mindykowskim.

Umowę z Mindykowskim Radio Gdańsk rozwiązało 23 sierpnia. Dziennikarz relacjonował, że wcześniej bezpośredni przełożony powiedział mu, iż prezes radia nie jest zadowolony z jego podpisu pod apelem w obronie TVN. Na początku września Radio Gdańsk zaprzeczyło, że powodem zakończenia współpracy był podpis dziennikarza pod listem. Nie podano jednak, dlaczego się z nim rozstano. Rozgłośnia podkreśliła wtedy, że jest gotowa do "kontynuowania dialogu" z Mindykowskim, ale to on "w razie zainteresowania winien wskazać, w jaki sposób widzi kontynuację współpracy z rozgłośnią".

(MNIE, 24.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.