Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stadion Śląski informuje o ślubie Fajdka, media powtarzają bez sprawdzenia

O ślubie na stadionie informował oficjalny fanpage Stadionu Śląskiego (fot. Pawel Wodzynski/East News)

Stadion Śląski opublikował na swojej stronie informację o ślubie i przyjęciu weselnym Pawła Fajdka, do których miało dojść na terenie stadionu. Okazało się, że ślub był jedynie inscenizacją. Media zdążyły jednak poinformować o tym fakcie bez sprawdzenia, czy faktycznie oficjalna uroczystość się odbyła.

22 listopada tuż przed godziną 14 Stadion Śląski opublikował post, w którym informował, że ambasador stadionu, lekkoatleta Paweł Fajdek wziął ślub na terenie obiektu. Jednak ślub był jedynie inscenizacją, o czym stadion już nie informował ani na swoim Facebooku, ani na stronie internetowej. W ślad za informacją ze stadionu media opublikowały materiały, w których pisały o ślubie brązowego medalisty olimpijskiego z Tokio - bez sprawdzenia, czy faktycznie do niego doszło. Artykuły pojawiły się m.in. na Wprost.pl, Onet.pl, Interii.pl. Onet.pl podkreślił nawet, że "Ceremonia nie odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego, lecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie".

Niecałe dwie godziny po opublikowaniu informacji na stronie Stadionslaski.pl, katowicka Wyborcza.pl odkryła, że informacja o ślubie nie była prawdziwa. Redakcja skontaktowała się z urzędem stanu cywilnego, który zaprzeczył, aby doszło do ślubu na terenie stadionu. Jeden z urzędników wyjaśnił Wyborczej.pl, że widoczny na zdjęciach mężczyzna, który udziela ślubu, nie jest pracownikiem chorzowskiego urzędu stanu cywilnego. Okazało się, że Fajdek ożenił się kilka dni wcześniej we Wrocławiu, a urzędnikiem na zdjęciu był Henryk Kalinowski, kierownik wrocławskiego Urzędu Stanu Cywilnego (który nie może na terenie innej gminy udzielać ślubu). "Jesteśmy z Pawłem Fajdkiem zaprzyjaźnieni od lat i sportowiec marzył o tej uroczystości na Stadionie Śląskim" - powiedział Kalinowski w rozmowie z Katowice.wyborcza.pl.

Do sytuacji odniósł się później sam Fajdek. "Mając na uwadze swój sentyment do Stadionu Śląskiego i magię tego miejsca oraz marzenia z dzieciństwa postanowiłem powtórzyć tę ceremonię w niedzielę oraz odbyć uroczystość w większym gronie bliskich mi osób na jego terenie" napisał na swoim Facebooku.

(KAP, 23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.