Dział: PRASA

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zarząd Agory zwolnił Jerzego Wójcika, dyrektora wydawniczego "GW"

(fot. materiały prasowe)

Decyzję o rozwiązaniu umowy z dyrektorem wydawniczym "Gazety Wyborczej" Jerzym Wójcikiem ogłosił na zebraniu o 14.00 prezes zarządu Agory Bartosz Hojka - dowiedział się "Presserwis". 

Zarząd na zebranie, na którym przekazał informację o zwolnieniu Jerzego Wójcika, zaprosił pracowników o 13:48, a samo zebranie trwało parę minut. 

"Podczas zebrania Zarządu Spółka przekaże Wam ważną informację dotyczącą części wydawniczej "Gazety Wyborczej" – napisano w mailu do pracowników. 

Na zebraniu prezes zarządu Agory powiedział, że decyzja o zwolnieniu "została zakomunikowana redaktorowi naczelnemu".  – Redakcja jest w szoku – mówi pracownik Agory. – Myśleliśmy, że to idzie w stronę szorstkiej przyjaźni, a nie bomby atomowej. 

Kierownictwo redakcji "Gazety Wyborczej" zapowiedziało spotkanie zespołu na godz. 15.00.

Jerzy B. Wójcik, dyrektor wydawniczy "Gazety Wyborczej", uznawany za ojca sukcesu subskrypcyjnego wyborczej.pl od miesięcy stał kością w gardle zarządowi Agory. Zespół "GW" twardo bronił swojego szefa, gdy gruchnęła wiadomość, że Wójcik może zostać zwolniony.

Spór zaistniał na tle połączenia Gazety.pl i "Gazety Wyborczej", do czego od dawna prze zarząd spółki, a czego nie wyobraża sobie kierownictwo "Wyborczej" z Wójcikiem na czele. Eksperci przekonywali jednak, że konsolidacja to jedyna szansa dla spółki, aby walczyć z konkurencją. Do zarządu Agory trafiały kolejne pisma szefostwa "Gazety Wyborczej" z protestami w tej sprawie. Wygląda na to, że na nic się zdały.

W Agorze dochodziło ostatnio do wielu trudnych, "rozwodowych" decyzji. I tak na przykład od 4 października treści "Gazety Wyborczej" publikowano wyłącznie na Wyborcza.pl. a nie w serwisie Gazeta.pl. Dotąd artykuły dziennika prezentowano w obu portalach.

Czytaj tutaj: Brak wymiany treści między Gazetą.pl a Wyborczą.pl to ryzyko

"Wyborcza" przestała też ściśle współpracować z kinami Helios", a nazwę agencji fotograficznej "GW" zmieniono z "Agencja Gazeta", na "Agencja Wyborcza.pl".

Nasza informacja wywołała sporo emocji na Twitterze i Facebooku.

Jerzy Wójcik w "Gazecie Wyborczej" pracuje od 28 lat. Dyrektorem wydawniczym został w 2016 roku. Zarząd już w czerwcu próbował usunąć go ze stanowiska, ale pomysł spotkał się ze sprzeciwem redakcji. 

***
W najnowszym numerze magazynu "Press" opublikowaliśmy obszerną sylwetkę Jerzego Wójcika. Przeczytaj o jego drodze na szczyt >>

(BAE, 23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.