Dział: PRASA

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Mindykowski w zespole trójmiejskiej "GW"

Marcin Mindykowski w trójmiejskiej "GW" zajmie się przede wszystkim kulturą (fot. materiały prasowe)

Marcin Mindykowski - dziennikarz, z którym Radio Gdańsk zerwało współpracę po tym, jak podpisał list w obronie TVN - dołączył do zespołu trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" i zajmie się przede wszystkim kulturą.

"Opisywaliśmy oczywiście tę trudną sytuację Marcina, która wydawała się absurdalna i krzywdząca dla zdolnego dziennikarza. Cieszę się, że Marcin będzie regularnie obecny na naszych łamach, ale już nie jako bohater tekstów, ale ich autor" - skomentował w komunikacie Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" w Trójmieście.

Umowę z Marcinem Mindykowskim Radio Gdańsk rozwiązało 23 sierpnia. Dziennikarz informował, że wcześniej bezpośredni przełożony powiedział mu, iż prezes radia nie jest zadowolony z jego podpisu pod apelem w obronie TVN.

Marcin Mindykowski od 2012 roku - jako dziennikarz kulturalny i krytyk filmowy - współpracował z Radiem Gdańsk, a od 2015 roku także z Programem II Polskiego Radia. W latach 2008-2013 pisał w "Dzienniku Bałtyckim". Publikował też w "Kinie", "Ekranach" i "Jazz Forum".

(KOZ, 23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.