Dział: PRASA

Dodano: Listopad 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W duńskim tabloidzie "Ekstra Bladet" pojawią się nadzy mężczyźni

Strona 9 "Ekstra Bladet" jeszcze ze zdjęciem nagiej dziewczyny, a obok editorial Henrika Qvortrupa zapowiadający "różnorodność"

Nowy redaktor naczelny duńskiego tabloidu "Ekstra Bladet" Henrik Qvortrup zapowiedział "demokratyzację" 9 strony, na której codziennie od 1976 roku pojawiają się skąpo ubrane dziewczyny. Łamy gazety mają być otwarte na zdjęcia dojrzałych kobiet, a także mężczyzn.

"Oczywiście będziemy kontynuować naszą tradycję ze zdjęciami dziewczyn, ale chcemy, żebyś zapoznał się z większą różnorodnością" - zwrócił się Qvortrup do czytelników na łamach "Ekstra Bladet".

Redaktor naczelny przyznał, że gazeta na przestrzeni lat trochę zbyt łatwo spełniała życzenia panów. "Czasy się zmieniły, widzę potrzebę rozbudowania formatu 9 strony" - przyznał Qvortrup. Jak podkreślił, redakcja zamierza podążać za trendem, w którym ludzie chętnie robią sobie zdjęcia, a następnie umieszczają je w różnych kontekstach w internecie. "Chcemy umożliwić zaprezentowanie się w najbardziej widocznym miejscu, na stronie 9" - stwierdził.

Zdjęcie nagiej dziewczyny jest stałym elementem "Ekstra Bladet" od 1 lipca 1976 roku. Inspiracją był brytyjski "The Sun", który od 1970 roku opublikował podobne zdjęcia na trzeciej stronie.

W 2020 roku media zarzuciły "Ekstra Bladet", że w latach 70. i 80. publikowano zdjęcia dziewcząt mających mniej niż 15 lat. Z tego powodu redakcja zapikslowała w internetowym archiwum części fotografii z tego okresu. Dziś modelki muszą mieć ukończone 18 lat.

W marcu 2020 roku gazeta zrezygnowała z przyjmowania reklam masaży, które wiązano z usługami seksualnymi.

(DAN, 23.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.