Dział: RADIO

Dodano: Listopad 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Juszkiewicz, głos map Google'a, żegna się z Radiem Katowice

Jarosław Juszkiewicz odchodzi z Radia Katowice. Niedawno został laureatem konkursu Silesia Press. Fot Facebook/JarosławJuszkiewicz

Z Radiem Katowice po 30 latach rozstaje się Jarosław Juszkiewicz, autor audycji "WWW - Wirtualny Wtorkowy Wieczór", znany lektor, polski głos map Google'a.

- Mam nowe wyzwania i nowe horyzonty. Wszedłem w internet. Nie chcę, żeby praca w radiu w jakiś sposób kolidowała - mówi Jarosław Juszkiewicz. Dziennikarz prowadzi kanał na YouTube (ma blisko 84 tys. subskrybentów). Od ponad miesiąca prowadzi zbiórkę na Patronite.pl. - Poza tym rozwinąłem działalność lektorską, w pewnym momencie to się zaczęło gryźć - przyznaje.

Jarosław Juszkiewicz w Radiu Katowice magazyn nowoczesnych technologii "WWW - Wirtualny Wtorkowy Wieczór" prowadził nieprzerwanie od 30 lat. Ostatnio był również autorem cyklu audycji dokumentalnych. W latach 1992–1998 współpracował z Sekcją Polską BBC.

W tym roku Jarosław Juszkiewicz otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie dziennikarskim "Silesia Press" za swoją popularnonaukową audycję "Boskie równanie", która opisuje świat z punktu widzenia fizyki i matematyki. Juszkiewicz od lat użycza głosu w polskiej wersji Google Maps. 

(KOZ, 15.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.