Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP nie przeprosiła "Gazety Wyborczej", mimo wyroku sądu

TVP miała przez dwa tygodnie wyświetlać przeprosiny na swoim portalu (fot. Piotr Molęcki/East News)

TVP nadal nie przeprosiła "Gazety Wyborczej", choć dwa miesiące temu nakazał jej to sąd.

Materiał, za który TVP ma przeprosić, opublikowano w sierpniu 2017 roku na portalu Tvp.info. Zacytowano w nim słowa Ewy Latusek, przewodniczącej NSZZ "Solidarność" w zakładach Autosan, z wywiadu dla Radia Wnet. Latusek stwierdziła w nim, że "były próby wyciągnięcia od pracowników Autosanu nieprawdziwych informacji" przez dziennikarzy "Wyborczej" i RMF FM. Portal, powołując się na jej słowa, podał też, że za "odpowiednie wypowiedzi" dziennikarze mieli oferować po 400 zł.

Sąd uznał, że TVP ma przez dwa tygodnie wyświetlać na stronie Tvp.info przeprosiny za ten artykuł. Wyrok zakładał, że TVP ma też zwrócić koszty procesu i zapłacić 10 tys. zł na Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w podwarszawskich Laskach. Ta ostatnia część wyroku została już wykonana.

Z kolei przeprosiny miały pojawić się na portalu w ciągu siedmiu dni od uprawomocnienia wyroku, czyli najpóźniej 22 września. Do dziś ich nie opublikowano. TVP nie odpowiedziała na pytania "Wyborczej", dlaczego nie wykonała całości wyroku i kiedy zamierza tego dokonać. 

(MNIE, 15.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.