Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Niewidomy Marcin Ryszka skomentuje dziś mecz Polska - Węgry dla Sport.tvp.pl

Marcin Ryszka komentował już mecz Polska - Anglia (screen: YouTube/TVP Sport)

Marcin Ryszka, kapitan reprezentacji Polski oraz Wisły Kraków w blind footballu, będzie jednym z komentatorów dzisiejszego eliminacyjnego meczu Mistrzostw Świata pomiędzy Polską a Węgrami transmitowanego na Sport.tvp.pl. Spotkanie skomentuje wspólnie z Maciejem Iwańskim.

Marcin Ryszka przed laty był mistrzem świata niewidomych w pływaniu, brał udział w igrzyskach paraolimpijskich. Podczas tegorocznych igrzysk w Tokio komentował rywalizację paraolimpijczyków w tej dyscyplinie. Teraz uprawia blind football, czyli piłkę nożną dla niewidomych. Jest kapitanem reprezentacji Polski i Wisły Kraków. Jest też prezesem fundacji Nie Widząc Przeszkód (niedawno ukazała się jego książka pod takim właśnie tytułem), pracownikiem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Spełnia się także w roli dziennikarza, jest związany z Weszło FM.

Podczas dzisiejszego meczu Polska - Węgry, w jednej z wersji komentarza w aplikacji mobilnej TVP Sport i na Sport.tvp.pl, kibice usłyszą Macieja Iwańskiego i Marcina Ryszkę. W tym układzie pracowali już przy poprzednim meczu eliminacyjnym rozgrywanym w Warszawie, pomiędzy Polska i Anglią.

Kończący eliminacje grupowe mecz rozpocznie się dziś o 20.45. Transmisja od 19 w TVP Sport, Sport.tvp.pl, aplikacji mobilnej, Smart TV, w TVP 1 od 20.30. Studio na głównej antenie poprowadzi Mateusz Borek, a komentatorami będą Jacek Laskowski i Robert Podoliński.

(MAC, 15.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.