Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartek Godusławski drugi raz opuszcza DGP - przechodzi do Business Insider Polska

Bartek Godusławski ponad trzy lata pracował w redakcji "Dziennika Gazety Prawnej" (fot. materiały prasowe)

Z początkiem grudnia do redakcji Business Insider Polska dołączy Bartek Godusławski - ponownie przechodzi na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego serwisu RASP. To już drugie odejście Godusławskiego z "Dziennika Gazety Prawnej". "Rozstaliśmy się wcześniej w zgodzie, nie mieliśmy poczucia nielojalności" – mówi wicenaczelna "DGP". 

Bartek Godusławski ponad trzy lata pracował w redakcji "Dziennika Gazety Prawnej", jako dziennikarz ekonomiczny oraz śledczy zajmujący się sprawami gospodarczymi. Był koordynatorem projektu "Śledztwa DGP", a później wiceszefem działu Kraj/Świat i Gospodarka oraz szefem działu Gospodarka i Klimat. W ubiegłym roku w lipcu informowaliśmy, że Godusławski przechodzi do Business Insider Polska, gdzie obejmie stanowisko wicenaczelnego. W maju 2021 roku dziennikarz wrócił jednak do "Dziennika Gazety Prawnej". Teraz znów podjął decyzję o przejściu do BI Polska.

Bartek Godusławski o powodach decyzji o ponownym przejściu do BI nie chciał rozmawiać z "Pressem". Stwierdził, że nie ma nic więcej do dodania, oprócz tego, co jest w komunikacie prasowym. 

A w komunikacie powiedział: "W ostatnich miesiącach poważnie myślałem o odejściu z dziennikarstwa. Po rozmowie z Mikołajem Kunicą uznałem, że to jeszcze nie jest ten czas, ale też wiem, że jeśli mam zostać w zawodzie, to dzisiaj jedynym miejscem, gdzie będę mógł się realizować, jest redakcja Business Insider Polska - i szerzej cała grupa Ringier Axel Springer Polska".

- Zawsze kiedy odchodzi dobry, szanowany dziennikarz, to jest strata dla redakcji. Wolelibyśmy też oczywiście, żeby ludzie do nas przychodzili, a nie odchodzili – komentuje Barbara Kasprzycka, zastępczyni redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”, która przyznaje, że choć decyzją Godusławskiego była zaskoczona, to ją rozumie: - Bartek jest na takim etapie kariery, że szuka czegoś nowego, innego, a w prasie pracował już wiele lat – mówi. Zauważa też, że "Godusławski jest jeszcze młody i ma przed sobą różne ciekawe etapy w karierze".

Kasprzycka przyznaje, że kiedy kilka miesięcy temu Godusławski chciał wrócić do „Dziennika Gazety Prawnej”, redakcja nie miała wątpliwości, że to dobry pomysł. - Nie dyskutowaliśmy długo na ten temat. Rozstaliśmy się wcześniej w zgodzie, nie mieliśmy poczucia nielojalności – mówi wicenaczelna „DGP”. Dodaje, że dziś za wcześnie na rozważanie, czy drzwi wciąż zostają dla niego otwarte.

– Transfery między redakcjami dziennikarzy ekonomicznych, zwłaszcza tak dobrych jak Godusławski, to zawsze duże wydarzenie, bo jego znakiem rozpoznawczym są unikatowe, wartościowe treści – uważa Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”. - W przypadku Bartka te zmiany trudno inaczej interpretować, niż jako próby znalezienia swojego miejsca na mapie mediów.

Bartek Godusławski był wyróżniany licznymi nagrodami dziennikarskimi. Czterokrotnie nominowany był do Grand Press Economy - w 2014, 2015, 2016 i 2018 r. Został jej laureatem w 2016 r. W 2018 r. zdobył „Nagrodę Dziennikarską Związku Banku Polskich im. Mariana Krzaka”, a w konkursie im. Władysława Grabskiego, organizowanym przez Narodowy Bank Polski, został „Dziennikarzem Ekonomicznym 2018 roku”. W tym 2020 r. został finalistą „Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska” oraz był nominowany do „Nagrody im. Dariusza Fikusa”.

(BAE, KRY, 10.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.