Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Sport i Polsat Sport będą pokazywały magazyny o skokach narciarskich

Pełne prawa do cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich ma TVN Grupa Discovery (fot. Pixabay.com)

Stacja TVP Sport, choć utraciła prawa do większości konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, będzie pokazywała cotygodniowy magazyn poświęcony tej dyscyplinie sportu. Własny magazyn o skokach ponownie będzie też miał Polsat Sport.

Program na temat skoków narciarskich jest już umieszczony w ramówce TVP Sport pod roboczym tytułem "3 seria", a pierwsze wydanie zaplanowano na 21 listopada. Wcześniej pod taką nazwą nadawano internetowy magazyn, emitowany m.in. za pośrednictwem kanału TVP Sport na YouTube.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że magazyn o skokach będzie pokazywany jako dodatkowa część "Sportowego wieczoru", emitowana zwykle przed głównym magazynem informacyjnym TVP Sport. Docelowy tytuł cyklu to "Sportowy wieczór. 3 seria". W programie znajdą się informacje o konkursach Pucharu Świata, analizy ekspertów i rozmowy ze skoczkami, ale też informacje o innych sportach zimowych oraz przygotowaniach zawodników do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. TVP ma mieć reportera na każdym konkursie PŚ w skokach narciarskich.

- To, że konkurencja ma skoki, nie oznacza, że przestaniemy się nimi interesować i nimi żyć. Wręcz przeciwnie. Będziemy starali się opakować je najciekawiej jak umiemy - mówi nam osoba z redakcji sportowej TVP.

Program "Sportowy wieczór. 3 seria" będzie emitowany w niedziele po ostatnim weekendowym konkursie Pucharu Świata. Godzina będzie ruchoma ze względu na inne zaplanowane transmisje.

Do produkcji własnego programu o skokach wraca też Polsat Sport. Magazyn "Polskie skocznie", który nadawano już w zeszłym sezonie, powróci na antenę 21 listopada. Pierwsze wydanie nowej serii zostanie pokazane w wieczornym paśmie w Polsat Sport News. W programie będzie można znaleźć m.in. komentarze ekspertów do występów polskich skoczków.

Pełne prawa do cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich ma TVN Grupa Discovery. Transmisje będą pokazywane w TVN, Eurosporcie 1 i Player.pl. Studio skoków w TVN poprowadzą Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny. TVP zachowała prawa do turniejów w Wiśle i Zakopanem.

(MNIE, 10.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.