Dział: RADIO

Dodano: Listopad 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michael Jackson wraca do Radia Zet. Wycofany po aferze z molestowaniem

Dokument "Leaving Neverland" opowiadał historię dwóch mężczyzn twierdzących, że w dzieciństwie byli molestowani przez Jacksona (screen Youtube/ HBO Polska)

Na playlistę Radia Zet wróciły piosenki Michaela Jacksona, które zniknęły z anteny w 2019 roku po premierze filmu "Leaving Neverland".

Decyzja Radia Zet - podobnie jak części rozgłośni na świecie - miała związek z upublicznieniem w filmie dokumentalnym HBO "Leaving Neverland" (premierę miał zimą 2019 roku) przypadków molestowania dzieci przez piosenkarza. Dokument opowiadał historię dwóch mężczyzn twierdzących, że padli ofiarą Jacksona. 

Radio Zet zdecydowało się jednak ponownie grać piosenki Michaela Jacksona. Na antenę rozgłośni artysta powrócił utworem "Thriller" w halloweenowym wydaniu programu "Zet Party".

- Od premiery filmu dokumentalnego "Leaving Neverland" minęło ponad dwa i pół roku. W tym czasie nie pojawiły się żadne dowody przesądzające o winie artysty, a sądy odrzucały kolejne pozwy oskarżycieli - mówi Michał Aleksandrowicz, p.o. rzecznik prasowy Eurozetu. - Otrzymaliśmy też setki listów od słuchaczy z prośbami o przywrócenie utworów króla popu na antenę - dodaje.

Aleksandrowicz informuje również, że przed podjęciem decyzji Radio Zet przeprowadziło badania piosenek Michaela Jacksona, które "wśród słuchaczy wypadły bardzo pozytywnie".

Od września 2021 roku redaktorem naczelnym Radia Zet jest Mariusz Smolarek, który zastąpił Michała Celedę, kierującego rozgłośnią od września 2018 roku.

(KOZ, 09.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.