Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Kapusta odchodzi z redakcji "Dziennika Zachodniego"

Katarzyna Kapusta przechodzi z "DZ do "SE" (fot. mat. pras.)

Katarzyna Kapusta po 11 latach odchodzi z „Dziennika Zachodniego” (Polska Press). Pracowała w dziale wydarzeń, przez lata tworzyła też cykliczne programy w ramach ramówki wideo "DZ". Będzie pracowała w "Super Expressie".

Katarzyna Kapusta zajmowała się również dziennikarstwem śledczym, m.in. relacjonowała i ujawniała nowe fakty w znanej w Zagłębiu i na Śląsku sprawie policjanta Marka G. z Sosnowca, który zaplanował zabójstwo żony. Jednak czytelnikom "Dziennika Zachodniego" najbardziej znana była z cyklicznych programów wideo „Tu byłam”, publikowanych na stronie internetowej tytułu.

- Nie mogłam pozostać w redakcji, która obecnie zamiast iść na przód, wraca do przeszłości – mówi nam Katarzyna Kapusta. ¬ Od 1 grudnia zasilę zespół „Super Expressu", jako redaktorka prowadząca. W DZ dziennikarsko dojrzałam, w "SE" mam nadzieję na nowe wyzwania i rozwój zawodowy. Cieszę się z tego transferu, bo przechodzę do redakcji o mocnej i ugruntowanej pozycji na rynku.

Od poinformowania o sprzedaży Polska Press spółce PKN Orlen z „Dziennika Zachodniego” odeszło 26 dziennikarzy i redaktorów. W połowie października na czele oddziału PP wydającego „DZ" stanął Dariusz Kołacz, zastępując Karola Wlazłę. Od przejęcia PP przez Orlen redakcję prowadzą Grzegorz Gajda i  Jędrzej Lipski.  

(MAT, 08.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.