Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komentator BBC zawieszony za rasistowskie komentarze z przeszłości

Michael Vaughan zaprzecza, by kiedykolwiek miał wygłaszać rasistowskie komentarze (screen Youtube.com/Wiki4All)

Michael Vaughan został odsunięty przez BBC od prowadzenia audycji w Radiu 5 po tym, jak dwóch zawodników krykieta oświadczyło, że słyszeli jego rasistowskie komentarze. Sprawa dotyczy 2009 roku.

"Jest was zbyt wielu, musimy coś z tym zrobić" - miał powiedzieć trzem graczom pochodzenia azjatyckiego przed jednym ze spotkań. Tymczasowe zawieszenie ma dać BBC czas na zbadanie zarzutów wobec Vaughana, który od 12 lat jest prezenterem, komentatorem, ekspertem i analitykiem. Po wypłynięciu sprawy "Daily Mail" doniósł, że inny zawodnik poskarżył się na rasistowskie zachowania Vaughana w 2000 roku, jeszcze w czasach, gdy był on zawodnikiem klubu z Yorkshire.

W oświadczeniu BBC stwierdza, że traktuje zarzuty o rasizm niezwykle poważnie. „Oskarżenie przeciwko Michaelowi Vaughanowi poprzedza jego pracę dla BBC, nie byliśmy częścią śledztwa prowadzonego przez Yorkshire County Cricket Club i nie mieliśmy dostępu do późniejszego raportu. Michael zdecydowanie zaprzecza, uważnie monitorujemy sytuację” - napisano.

Vaughan powiedział, że przeżył szok, gdy przeczytał, iż jego nazwisko znajduje się w 100-stronicowym raporcie opracowanym przez niezależny panel śledczy badający tezę o rasizmie instytucjonalnym w hrabstwie i zdecydowanie zaprzeczył zarzutom.

Michael Vaughan, zanim został komentatorem BBC, zawodowo grał w krykieta. W latach 2003-2008 był kapitanem reprezentacji Anglii.

(MAC, 08.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.