Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 04, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Transferów z Business Insider Polska do Money.pl ciąg dalszy

Michał Wąsowski będzie od grudnia zastępcą szefa obszaru biznes i finanse w WP (fot. materiały prasowe)

Do zespołu Money.pl (Wirtualna Polska) dołączają kolejne osoby z Business Insider Polska (Ringier Axel Springer Polska). Drugim wiceszefem obszaru biznes i finanse zostanie Michał Wąsowski.

Michał Wąsowski zastępcą szefa obszaru biznes i finanse Piotra Pilewskiego (jednocześnie naczelnego Money.pl) będzie od grudnia. Wąsowski przez pięć lat pracował w Business Insider Polska. Wcześniej związany był z "Wprost" i NaTemat.pl. Zastępcą Pilewskiego jest już także Damian Szymański, który w październiku przeszedł do Money.pl z Business Insider Polska.

Od stycznia redaktorką prowadzącą i osobą odpowiedzialną za rozwój mediów społecznościowych obszaru będzie Angelika Sokal-Szewczyk, która poprzednio pracowała w Business Insider Polska jako social media brand manager.

Również od stycznia - jako dziennikarze - do redakcji Money.pl dołączą Marta Bellon oraz Jacek Losik. Bellon dotychczas była dziennikarką i wydawczynią w Business Insider Polska. Wcześniej pracowała w "Pulsie Biznesu". Losik od 2018 roku pisał dla "Gazety Wyborczej" w Łodzi. 

Ponadto od listopada w Money.pl pracują Krzysztof Romanowski jako business owner obszaru biznes i finanse oraz Marcin Walków jako wydawca. Romanowski przez ostatnie pięć lat pracował jako project manager w Ringier Axel Springer Polska, gdzie odpowiadał za działania komercyjne brandu Business Insider. Walków wcześniej także pracował w Business Insider Polska.

Z kolei w październiku do Money.pl z Business Insider Polska przeszedł również Mateusz Gąsiorowski.

Od września serwisem Money.pl kieruje Piotr Pilewski, były zastępca redaktora naczelnego "Forbes Polska" ds. online, a wcześniej szef newsroomu Business Insider Polska i p.o. redaktor naczelny BI.

(KOZ, 04.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.