Dział: PRASA

Dodano: Listopad 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Niećko i Tomasz Borówka odchodzą z „Dziennika Zachodniego”. 25 dziennikarzy poza DZ

Dorota Niećko szefowała piątkowemu Magazynowi DZ (fot. mat. pryw.)

Dorota Niećko, szefowa piątkowego „Magazynu”, oraz Tomasz Borówka, wydawca online, odeszli z redakcji „Dziennika Zachodniego”. Od czasu poinformowania o przejęciu Polska Press przez Orlen z redakcją DZ rozstało się już 25 osób.

Zarówno Dorota Niećko, jak i Tomasz Borówka, pracowali w DZ od ponad 20 lat. Niećko była reporterką, dyrektorką największego w "DZ" oddziału lokalnego - w Katowicach, a w końcu szefową piątkowego „Magazynu. Tomasz Borówka natomiast początkowo pracował w „Trybunie Śląskiej”, następnie był fotoedytorem w „Dzienniku Zachodnim”, a od kilku lat pełnił funkcję wydawcy strony dziennikzachodni.pl. Jest też autorem setek tekstów historycznych opublikowanych w "DZ" i w dodatku "Nasza Historia". Kilka tygodni temu Borówka został laureatem konkursu dziennikarskiego "Silesia Press". Teraz deklaruje, że zostaje w śląskich mediach. Niećko nie ujawnia planów.

Tym samym w DZ nie ma już 25 dziennikarzy i redaktorów, którzy tworzyli tę redakcję przed ogłoszeniem chęci sprzedaży Polska Press firmie PKN Orlen. Ogłoszenie to nastąpiło w grudniu 2020 roku, a sama sprzedaż stała się faktem w marcu 2021 r.    

(CP, 01.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.