Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja "Twarze depresji" kończy współpracę z Dykiel po jej wywiadzie w TVN

W oświadczeniu podkreślono, że decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta "w porozumieniu" z aktorką (screen: YouTube/Kocham Łódź)

Fundacja "Twarze depresji", organizator kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Bożeną Dykiel. Powodem jest wywiad aktorki dla "Dzień dobry TVN".

W trakcie programu Dykiel wygłaszała osobliwe opinie o epidemii koronawirusa oraz depresji (np., że jej powodem jest niedobór litu), a na końcu reklamowała "magiczne okulary" na uspokojenie. Wywiad został przerwany przez prowadzącą Agnieszkę Woźniak-Starak. Nagrania rozmowy nie umieszczono na Dziendobry.tvn.pl i w Player.pl.

"Wypowiedź Pani Bożeny Dykiel w »Dzień dobry TVN« w dniu 23 października 2021 r. nie była z nami konsultowana i była osobistą opinią aktorki na temat leczenia depresji. W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii" - napisano w oświadczeniu. Dykiel była ambasadorką akcji od sześciu edycji. Podkreślono, że decyzja o zakończeniu wspólnego działania na rzecz kampanii została podjęta "w porozumieniu" z aktorką.

W oświadczeniu napisano, że dotychczas współpraca z Dykiel przebiegała bez zarzutu.

(MNIE, 25.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.