Dział: RADIO

Dodano: Październik 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Radia Łódź, które "nie zwalnia", nic nam już nie powie

Arkadiusz Paluszkiewicz prezesem Radia Łódź jest od końca kwietnia (fot. Pixabay.com)

Po naszym dzisiejszym tekście o zatrudnieniu Magdaleny Ogórek, Michała Rachonia i Sławomira Jastrzębowskiego prezes Radia Łódź zapowiedział, że nie będzie już wypowiadał się dla Press.pl i "Presserwisu". Tyle że już wcześniej z nami nie rozmawiał - w większości przypadków nasze prośby o komentarz i tak pozostawały bez odpowiedzi.

Prezesowi nie spodobał się artykuł pt. "Ogórek, Jastrzębowski i Rachoń w Radiu Łódź. Trwa spór ze związkowcami", który opublikowaliśmy w poniedziałek na Press.pl i w "Presserwisie". Arkadiusz Paluszkiewicz w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu napisał m.in., że „Radio Łódź nie zwalnia pracowników”. Natomiast „Odeszły trzy osoby, które złożyły wypowiedzenie (przebywają na zaległym urlopie). Osoby te znalazły inną – być może lepiej płatną – pracę" - dodał.

Przypomnijmy, że innego zdania są związki zawodowe, które temat zwolnień poruszyły w liście do wicepremiera Piotra Glińskiego. Związkowcy przekazali nam w poniedziałek, że już nie pracuje dziennikarka zajmująca się muzyką klasyczną, natomiast otwarcie sporów zbiorowych powstrzymuje pracodawcę przed kolejnymi planowanymi zwolnieniami.

Prezesowi nie przypadły do gustu również opublikowane przez nas komentarze medioznawców. Jeden z nich ("Najprawdopodobniej nie zwiększono budżetu, więc radio pewnie nie miało wyjścia i musiało po prostu kogoś zwolnić") nazwał "kłamliwym". Zapowiedział, że: "Do panów profesorów także napiszemy i poinformujemy, że komentowali coś, co nie miało miejsca".

Skrytykował ponadto, że napisaliśmy, iż w sporze zbiorowym ma pojawić się negocjator. "To kolejny przykład nieprawdziwej informacji, jaka pojawiła się w waszym tekście. W sporze nie ma bowiem żadnego negocjatora" - napisał. W artykule nie pisaliśmy jednak, że to już nastąpiło, a przedstawiliśmy informacje o kolejnych krokach w sporze, przekazane przez związkowców.

"Dlatego informuję Państwa, że Radio Łódź S.A. nie będzie już udzielać przedstawicielom Waszej redakcji żadnych komentarzy dotyczących rozgłośni, którą kieruję" - konkluduje w swoim oświadczeniu prezes Paluszkiewicz. Sęk w tym, że mimo naszych wielokrotnych próśb o komentarz nt. przebiegu negocjacji ze związkowcami, prezes odmawiał wypowiedzi. Nie chciał też odnieść się do zatrudnienia Magdaleny Ogórek, Michała Rachonia i Sławomira Jastrzębowskiego, o co pytaliśmy go w piątek SMS-em. Nie odpisał. Nie odebrał też naszego telefonu (nam Ogórek potwierdziła ten fakt).

Spór związkowców z prezesem trwa od 4 października.

(MNIE, 25.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.