Dział: PRASA

Dodano: Październik 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Korus szefem projektu dziennikarstwa śledczego w "Newsweeku"

Jakub Korus jest związany z "Newsweekiem" od 2008 roku (fot. Marek Szczepański/Newsweek)

Jakub Korus, dziennikarz tygodnika "Newsweek Polska" i wydawca serwisu Newsweek.pl, obejmie nowo utworzone stanowisko szefa projektu dziennikarstwa śledczego w "Newsweeku".

Materiały, które powstaną w ramach prac zespołu śledczego wzbogacą ofertę Newsweeka i będą się ukazywać zarówno w formie drukowanej jak i online.

"Jakub Korus ma dać nowy impuls dziennikarstwu śledczemu w Newsweeku" - stwierdził w komunikacie Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek Polska". "Już w zeszłym roku, czego potwierdzeniem były nominacje i nagrody, udowodnił, że jest to dziedzina, w której czuje się dobrze i w której osiąga dostrzegane przez rynek sukcesy. Pokładamy więc w jego misji - jesteśmy przekonani - uzasadnione nadzieje. Co więcej, chcemy, by był to na tym polu nie ostatni, ale pierwszy krok" - dodał.

Jakub Korus jest związany z "Newsweekiem" od 2008 roku. W 2015 roku wraz z Wojciechem Cieślą został nominowany do nagrody Grand Press za cykl "Minister Szyszko na włościach", a w roku 2020 do Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za „Surogatki z Miasteczka Wilanów”.

Na stanowisku wydawcy Newsweek.pl Jakuba Korusa zastąpi Emilia Stawikowska, dotychczas reporterka serwisu.

(KOZ, 21.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.