Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 20, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anonimowe zarzuty wobec Papaya Films na profilu Jana Śpiewaka

(screen Youtube.com/Jan Śpiewak)

Aktywista miejski Jan Śpiewak opublikował wczoraj w mediach społecznościowych zarzuty anonimowych pracowników Papaya Films, którzy twierdzą, że firma nie przestrzega kodeksu pracy.

We wtorek wieczorem Jan Śpiewak, prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, przytoczył na Instagramie artykuł "Press", w którym informowaliśmy o planach studia Papaya Films związanych z rezygnacją z działań szkodliwych dla środowiska. Śpiewak poruszył ten temat po starcie najnowszej reklamy telewizyjnej McDonald's, która promuje nowy zestaw w menu, reklamowany przez rapera Matę (syna konstytucjonalisty Marcina Matczaka).

Papaya wyprodukowała tę reklamę. W opinii Śpiewaka współpraca z marką, która opiera swój biznes na hodowli bydła, świadczy o tym, że Papaya nie dba o środowisko, a "o pieniądze". W reakcji na jego post sytuację zaczęli komentować anonimowi użytkownicy mediów społecznościowych podający się za byłych lub obecnych współpracowników Papaya Films.

Wśród zarzutów pojawiły się informacje dotyczące nieprzestrzegania prawa pracy,  dyspozycyjności w weekendy i niepłacenia za nadgodziny. Niektórzy z anonimowych komentujących podkreślali wczoraj, że problem nieuregulowanego czasu pracy na planach filmowych dotyczy nie tylko Papaya Films, ale każdego domu produkcyjnego. "Mobbing, poniżanie, przemocowe zachowania (...) To wszystko na umowach śmieciowych (...) to powszechna praktyka w tej branży" - brzmiał jeden z wpisów.

Papaya Films to jedna z największych film produkcyjnych w kraju, która posiada biura w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Firma ma na koncie tysiące kampanii reklamowych, a w jej rosterze znajdują się filmowcy z całego świata. Od pięciu lat firma rozwija platformę dla autorskich treści filmowych – Papaya Films Original Series, która jest corocznym cyklem promującym młodych kreatywnych twórców. Współzałożycielami firmy są Paweł Bondarowicz oraz Kacper Sawicki, który do 2006 roku pracował m.in. dla MTV Networks Europe, BBC i Reutersa.

Kacper Sawicki zdobył tytuł AD WO/MAN Roku 2020 w kategorii "Studia produkcyjne".

W rozmowie z "Pressem" Kacper Sawicki, partner zarządzający Papaya Films, nie chciał skomentować zarzutów Śpiewaka.

Za strategię, kreację oraz realizację kampanii McDonald's związanej z raperem Matą odpowiada agencja DDB, planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy OMD, natomiast działania PR prowadzi agencja 24/7Communication. Za produkcję spotu odpowiedzialna była właśnie Papaya Films.

(KAP, 20.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.