Dział: PRASA

Dodano: Październik 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Axel Springer zwolniło redaktora naczelnego niemieckiego dziennika "Bild"

Jak tłumaczy firma, uzyskano "nowe informacje na temat aktualnego zachowania Reichelta" (fot. Pixabay.com)

Niemiecka grupa Axel Springer zdecydowała się natychmiastowo zwolnić z pełnienia obowiązków Juliana Reichelta, redaktora naczelnego tabloidu "Bild".

Jak tłumaczy firma, uzyskano "nowe informacje na temat aktualnego zachowania Reichelta". Po ich zbadaniu okazało się, że "nie oddzielił on wyraźnie spraw prywatnych od zawodowych" i to nawet po zakończeniu wewnętrznego postępowania, które toczyło się w jego sprawie.

Na początku marca kilka pracownic dziennika zgłosiło zarzuty o nadużywanie władzy przez Reichelta. Wtedy został zwolniony na własną prośbę, a firma rozpoczęła wewnętrzną procedurę zbadania sprawy. Do pracy wrócił pod koniec marca. Zarząd uznał, że nie ma podstaw do zwolnienia Reichelta ze stanowiska, mimo że stwierdzono "błędy w zarządzaniu". Wtedy firma miała nie mieć żadnych informacji w sprawie molestowania seksualnego. Pojawiły się jednak zarzuty dotyczące romansów Reichelta z pracownicami i nadużywania przy tym władzy w firmie.

(MNIE, 19.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.