Dział: PRASA

Dodano: Październik 15, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Kołacz przejmuje obowiązki prezesa śląskiego oddziału Polska Press

Dariusz Kołacz połączy funkcję prezesa oddziału w Lublinie z zarządzaniem oddziałem na Śląsku (fot. materiały prasowe)

Od 15 października Dariusz Kołacz obejmuje stanowisko prezesa oddziału Śląsk Polska Press, spółki, która wydaje "Dziennik Zachodni". Dotychczas pełniący tę funkcję Karol Wlazło pozostanie dyrektorem dystrybucji w centrali Polska Press.

Dariusz Kołacz połączy funkcję prezesa oddziału w Lublinie z zarządzaniem oddziałem na Śląsku. Dariusz Kołacz z mediami należącymi dziś do Grupy Polska Press pracuje (z przerwą) od blisko 11 lat. Prezesem oddziału w Lublinie jest od sierpnia br.

Kolacz pełnił ważną menedżerską rolę przy procesie łączenia Polskapresse z Mediami Regionalnymi, do którego doszło w 2013 roku. Krótki czas był wiceprezesem Mediów Regionalnych. Pełnił także funkcję prezesa oddziału krakowskiego Polska Press. Na krótko odszedł z Polska Press, a po przejęciu firmy przez PKN Orlen został prezesem w Lublinie.

Karol Wlazło skupi się na obowiązkach wynikających z pełnionej funkcji dyrektora dystrybucji wzmacniając działania związane z dystrybucją naszych gazet - jak napisała spółka. Podkreślono, że jest to "odpowiedź na wyzwania związane ze spadkiem czytelnictwa, dynamicznymi zmianami na rynku dystrybucji prasy, wzrost kosztów produkcji wynikających z podwyżek cen papieru oraz energii".

Wlazło został prezesem śląskiego oddziału Polska Press w 2020 roku, kiedy zastapił długoletniego prezesa "Dziennika Zachodniego" Zenona Nowaka.

 

(BAE, 15.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.