Dział: PRASA

Dodano: Październik 14, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Bałtycki" odmówił publikacji wywiadu z marszałkiem województwa pomorskiego

Redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego" odmówił płatnej publikacji, powołując się na art. 36.4 prawa prasowego (screen: YouTube/Magazyn Płyń Pod Prąd)

Redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego" (Polska Press) Artur Kiełbasiński odmówił publikacji reklamy w formie wywiadu z marszałkiem województwa pomorskiego na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Według naczelnego tekst jest sprzeczny z linią programową gazety.

Wywiad przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego miał trafić do "Dziennika Bałtyckiego" i "Gazety Wyborczej" jako ogłoszenie płatne we wtorek, ale ostatecznie tekst opublikowała wyłącznie "GW". 

– Wszystko już było umówione z działem handlowym "Dziennika Bałtyckiego". Tekst miał się ukazać we wtorek, 12 października, ale dzień przed publikacją dostałem decyzję odmowną od redaktora naczelnego – mówi Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego" odmówił płatnej publikacji, powołując się na art. 36.4 prawa prasowego, który stanowi, że „wydawca i redaktor mają prawo odmówić zamieszczenia ogłoszenia i reklamy, jeżeli ich treść lub forma jest sprzeczna z linią programową bądź charakterem publikacji”.

Tekst, który miał zostać opublikowany w "DB", był opatrzony tytułem: "Kuriozalny wyrok TK w sprawie unijnego prawa. PiS zaczyna wyprowadzać Polskę z Unii". Na dole strony widniał hasztag #ZostajeMY, którym posługiwali się uczestnicy zeszłotygodniowych protestów prounijnych.

– Nie rozumiem tej decyzji, bo to nie był szkalujący kogokolwiek tekst. To była rozmowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego i o tym, co nasz region może stracić w razie konfliktu rządu z UE – tłumaczy Piotrowski. 

Artur Kiełbasiński nie odpowiedział od razu na pytania dotyczące publikacji, tłumacząc się obowiązkami w pracy. Prosił o kontakt w późniejszym czasie. Czekamy na jego stanowisko.

(BAE, 14.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.