Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Skórzyński znika z "Faktów", ale zostaje w TVN

TVN Grupa Discovery poinformowała, że Krzysztof Skórzyński będzie zajmował się formatami i programami niezwiązanymi z polityką.

Krzysztof Skórzyński po zawieszeniu związanym z doradzaniem szefowi kancelarii premiera Michałowi Dworczykowi, jednak nie odchodzi z TVN Grupa Discovery, ale nie będzie zajmować polityką, ani pracować dla "Faktów" TVN.

Decyzja została opublikowana na oficjalnym koncie Twitterowym TVN24Newsroom. Czytamy w niej, że "w związku z wyjaśnieniami uzyskanymi w wewnętrznym postępowaniu redakcyjnym wspólnie z Krzysztofem Skórzyńskim uznaliśmy, że obecnie dziennikarz będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery."

Przypomnijmy: w połowie września do sieci trafiły, które miały wyciec z prywatnej skrzynki mailowej Michała Dworczyka. Dotyczą również korespondencji z dziennikarzem TVN Krzysztofem Skórzyńskim. W jednej z nich Dworczyk konsultował z dziennikarzem swoje wystąpienie na konferencji prasowej z 24 stycznia.Krzysztof Skórzyński słowami "to jest już wiadome i nie wiem, czy warto jeszcze to powtarzać", skomentował jeden z fragmentów wystąpienia polityka. Wcześniej Skórzyński twierdził, że nigdy nie wymieniał wiadomości z Dworczykiem. 

"W związku z nowymi informacjami ws. Krzysztofa Skórzyńskiego, został on zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy" - poinformowała wtedy na Twitterze redakcja TVN 24.

Dziennikarz "Faktów" TVN i TVN 24 został zawieszony niemal cztery tygodnie temu (w poniedziałek, 20 września).

Biuro prasowe TVN Grupa Discovery 7 października poinformowało również o zmianie piątkowej ramówki TVN 24. Tego dnia o godz. 20, kiedy zwyczajowo oglądać można było program "Sprawdzam" Krzysztofa Skórzyńskiego", stacja wyemitowała program "Strefa zamknięta" - była to prowadzona przez Piotra Marciniaka debata o stanie wyjątkowym. Krzysztof Skórzyński po raz ostatni poprowadził "Sprawdzam" w piątek 17 września.

 Krzysztof Skórzyński do zespołu TVN 24 dołączył w 2006 roku, a w 2010 roku został dziennikarzem "Faktów". Jesienią 2020 roku otrzymał w TVN 24 program "Sprawdzam".

(KOZ, KAP, 13.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.