Dział: PRASA

Dodano: Październik 12, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włodzimierz Czarzasty nazwał Renatę Grochal członkiem PO, później za to przeprosił

Renata Grochal podkreśla, że zadaniem dziennikarza i publicysty jest analizowanie faktów i przedstawianie wniosków oraz własnych opinii (screen: YouTube/Onet Rano)

Włodzimierz Czarzasty, jeden z liderów Lewicy, w porannym programie w Tok FM stwierdził, że dziennikarka tygodnika "Newsweek Polska" Renata Grochal "jest już członkiem Platformy Obywatelskiej". Gdy Grochal zagroziła mu pozwem, przeprosił ją na Twitterze. Dziennikarka ocenia, że styl tych przeprosin "był fatalny".

W poniedziałek w Tok FM Czarzasty odniósł się do krytycznego wobec niego artykułu dziennikarki. Skomentował go słowami: "Pani Renata Grochal moim zdaniem jest już członkiem Platformy Obywatelskiej z panem Lisem". Grochal odpowiedziała na te słowa na Twitterze. "Nie należę do żadnej partii politycznej, a słowa p. Czarzastego godzą w moje dobre imię i mają podważyć moją wiarygodność dziennikarską. Albo pan Czarzasty w ciągu 12 h wycofa się z tych słów, albo podam go do sądu" - napisała.

Po południu Włodzimierz Czarzasty opublikował na Twitterze wpis: "Oświadczyła Pani: »nie należę do żadnej partii politycznej«. Przyjmuję to oświadczenie. Przepraszam Panią i wycofuję się ze słów użytych przeze mnie na antenie TOK FM".

- To jest żałosne, że tak doświadczony polityk zamiast dyskutować na argumenty, próbuje podważać wiarygodność dziennikarza, zapisując go do jakiegoś obozu politycznego. Ale widać argumentów zabrakło - mówi "Pressowi" Renata Grochal. I dodaje: - W przeciwieństwie do pana Czarzastego, nigdy nie miałam żadnej legitymacji partyjnej, a zadaniem dziennikarza i publicysty jest analizowanie faktów i przedstawianie wniosków oraz własnych opinii - zarówno na temat władzy, jak i opozycji. Styl przeprosin pana Czarzastego był fatalny, ale widać przeprosił mnie tak, jak umiał - ocenia.

Do przeprosin Czarzastego odniósł się w mediach społecznościowych Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka". "Bezczelna wypowiedź i dość mało eleganckie, zdawkowe przeprosiny" - napisał.

(MNIE, 12.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.