Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 11, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Chiński Tencent inwestuje w polskiego producenta gier - Bloober Team

Jednym z największych hitów polskiego studia był horror "Layers of Fear" (fot. materiały prasowe)

Chiński koncern Tencent przejął 22 proc. kapitału zakładowego polskiej firmy produkującej gry komputerowe - Bloober Team.

Koncern zakupił wszystkie akcje Bloobera, które wcześniej należały do funduszu Rockbridge TFI, 6 października. O zakupie 3,8 mln akcji przez chińską firmę Bloober Team poinformował dwa dni później. W lipcu br. Bloober podpisał umowę strategiczną z japońskim producentem i wydawcą gier Konami Digital.

W trakcie 13 lat istnienia Bloober Team stworzył m.in. "Blair Witch", "Layers of Fear" i "The Medium". Ten ostatni tytuł został wydany na początku tego roku we współpracy z Xbox Game Pass i jest największym hitem studia. Zaledwie po tygodniu od premiery gra sprzedała wystarczającą liczbę kopii, aby pokryć wszystkie koszty produkcji i marketingu, jakie ponieśli twórcy.

Tencent to chińska firma technologiczna, która posiada udziały m.in. w Riot Games, Ubisofcie, Epic Games czy Activision Blizzard. W lipcu br. media donosiły o przejęciu przez nią brytyjskiego Sumo Group za 1,26 mld dol.

(KAP, 11.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.