Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie media zmieniły ramówki, by relacjonować prounijne manifestacje

Manifestację w Warszawie transmitowała m.in. TVN24. Fot: screen/tvn24.pl

Niemal wszystkie polskie media zmieniły tradycyjne niedzielne ramówki, by relacjonować prounijne manifestacje. Telewizje informacyjne transmitowały przebieg zgromadzeń w dużych polskich miastach, a przed godziną 18 relacjonowały wydarzenia na Placu Zamkowym w Warszawie.

Zarówno TVN 24, jak i Polsat News zmieniły ramówki, by relacjonować prounijne manifestacje. TVP Info natomiast transmitowało sygnał z Placu Zamkowego dopiero w czasie przemówienia Donalda Tuska. Opatrzyła go propagandowym paskiem: „Protest przeciwko polskiej konstytucji”. Po przemówieniu Tuska komentował jego słowa m.in. Tomasz Sakiewicz, naczelny „Gazety Polskiej”.

Relacje na żywo zdecydowały się prowadzić na swoich stronach internetowych także m.in. Onet.pl, Wyborcza.pl, Gazeta.pl czy Interia.pl. Portal wpolityce.pl swój materiał zatytułował „Nasza fotorelacja z Placu Zamkowego”. Na stronie Wyborcza.pl opublikowano mapę protestów z wszystkimi miastami, gdzie zapowiedziano manifestacje. Lokalne redakcje „GW” przeprowadzały też transmisje na żywo z mniejszych miast na swoich stronach na Facebooku.

Niektóre redakcje od rana angażowały się w informowanie o akcji:

Niedzielne demonstracje to reakcja na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek orzekł, że przepisy traktatu o UE są niezgodne z polską ustawą zasadniczą. Według opozycji jest to krok ku wyjściu Polski z Unii Europejskiej. 

(MAT, 10.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.