Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słowenia proponuje europejską platformę na wzór Netflixa

Aby pomysł nabrał realnych kształtów, potrzebna jest współpraca krajów Unii Europejskiej (fot. Unsplash.com/Glenn Carstens-Peters)

Rząd Słowenii, sprawującej obecnie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, zaproponował stworzenie europejskiej platformy streamingowej. Miałoby to zmniejszyć przewagę amerykańskich serwisów, dominujących na rynku.

W dokumencie, do którego dotarł serwis Politico, jest mowa o zwiększeniu liczby europejskich produkcji filmowych dostępnych na platformach, zwłaszcza produkcji wartościowych artystycznie.

W dokumencie nie pada nazwa żadnego z serwisów, ale wzór przyszłej ogólnoeuropejskiej platformy sterowanej przez UE jest zbliżony do sposobów działania Netflixa, który stara się uczestniczyć w powstawaniu europejskich produkcji. Obecnie Netflix i Amazon Prime Video mają w Europie ponad 80 mln subskrypcji, Disney+ 10 mln. Ten ostatni także zwiększy znacznie zasięg, gdy w przyszłym roku zadebiutuje w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie pojawią się również HBO Max i SkyShowtime.

Słowenia zachęca, by kraje Unii Europejskiej zaczęły więcej inwestować w treści lokalne.

(MAC, 08.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.