Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP HD może zmienić nazwę na TVP Relaks

TVP HD będzie ewoluować w kierunku kanału lifestylowego z nastawieniem na treści kulinarne i podróżnicze (fot. Mateusz Grochocki/East News)

Telewizja Polska pracuje nad zmianami w kanale TVP HD, który ma również zmienić nazwę - dowiedział się "Press".

Z naszych informacji wynika, że TVP HD będzie ewoluować w kierunku kanału lifestylowego z nastawieniem na treści kulinarne i podróżnicze. Oferta programowa ma być oparta na własnym kontencie. Na antenie pojawiły się już np. dwie kulinarne pozycje: "Przystanek Slow Food" i "Polska śródziemnomorska". Z ramówki znikną m.in. powtórki seriali z innych anten TVP. Pozostaną za to produkcje zrekonstruowane cyfrowo. 

TVP chce też zmienić nazwę kanału TVP HD. Jedną z nazw branych pod uwagę jest TVP Relaks.

Redaktorką naczelną TVP HD jest Irena Pręcikowska-Chełminiak.

W pierwszym półroczu średni udział TVP HD wynosił 0,42 proc. (0,49 proc. w grupie komercyjnej; dane Nielsen Media).

TVP uruchomiła TVP HD w sierpniu 2008 roku, był to pierwszy kanał telewizji publicznej, nadający w wysokiej rozdzielczości. Obecnie w HD, poza TVP HD, nadają TVP 1, TVP 2, TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Dokument, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kobieta i TVP Sport.

(KOZ, 08.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.