Dział: PRASA

Dodano: Październik 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

United Group inwestuje w największą niezależną gazetę w Czarnogórze

Działająca od 1997 roku gazeta "Vijesti" podkreśla, że jest niezależna (fot. brotiN biswaS/Pexels)

Koncern United Media podpisał list intencyjny w sprawie zakupu 51 proc. udziałów w czarnogórskiej spółce, do której należy gazeta, strona internetowa i telewizja Vijesti.

Redaktor naczelny mediów Vijesti ma być nadal wybierany za sugestią lokalnych współwłaścicieli i nowojorskiego funduszu inwestycyjnego Media Development Investment Fund (MDIF), który od początku (od 1997 roku) jest mniejszościowym udziałowcem firmy. "Vijesti" jest uważany za jedyny niezależny dziennik w Czarnogórze, podobnie jak powiązana z nim telewizja.

United Media to część United Group, dostawcy usług telekomunikacyjnych i medialnych w Europie Południowo-Wschodniej. Grupa ma siedzibę w Amsterdamie. W jej portfolio są marki telekomunikacyjne: Telemach, SBB, TotalTV, Vivacom, Tele2, NetTV Plus oraz stacje telewizyjne - m.in.: Sport Klub, Nova BH, Pikaboo, Vavoom.

(MAC, 06.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.