Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paulina Guzik z TVP laureatką Nagrody "Ślad", Jan Turnau z Diamentowym Śladem

Paulina Guzik jest prowadzącą i autorką programu "Między ziemią a niebem" w TVP 1 (screen Vod.tvp.pl)

Paulina Guzik z redakcji katolickiej Telewizji Polskiej zdobyła Nagrodę Dziennikarską "Ślad" imienia biskupa Jana Chrapka. Nagroda specjalna Diamentowy Ślad trafiła do Jana Turnaua.

Paulina Guzik została wyróżniona "za wielostronne i rzetelne ukazywanie w mediach polskich i zagranicznych życia Kościoła w Polsce, w tym podejmowanie tematów trudnych i bolesnych, a także zaangażowanie na polu edukacyjnym i naukowym". Guzik jest prowadzącą i autorką programu "Między ziemią a niebem" w TVP 1.

Jan Turnau, od 1959 roku redaktor działu religijnego "Więzi", a od 1990 roku - redaktor "Gazety Wyborczej", został wyróżniony "za całokształt pracy dziennikarskiej i zaangażowanie społeczne w duchu dialogu religijnego i ekumenicznego oraz wieloletnią działalność w mediach". Turnau jest inicjatorem comiesięcznych międzywyznaniowych nabożeństw w Warszawie i ekumenicznego przekładu Biblii.

Nagrody zostały wręczone we wtorek 5 października podczas gali w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Nagroda Dziennikarska "Ślad" przyznawana jest od 2002 roku.

(KOZ, 06.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.