Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 05, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

GPW stworzy platformę do dynamicznej podmiany reklam w telewizji

Dzięki nowemu rozwiązaniu kanał telewizyjny będzie mógł emitować różne przekazy reklamowe w tym samym czasie (fot. Pixabay.com)

Giełda Papierów Wartościowych rusza z pracami nad projektem "Telemetria Operator", którego celem jest budowa platformy przeznaczonej do dynamicznej podmiany reklam w telewizji.

Dynamiczne wstawianie reklam (dynamic ad insertion - DAI) polega na dostarczaniu widzom standardowych kanałów telewizyjnych różnego przekazu reklamowego. Dzięki temu kampanie reklamowe mogą dotrzeć tylko do tych odbiorców, do których są kierowane. W praktyce oznacza to, że widzowie tego samego kanału oglądają w jednym czasie różne bloki reklamowe.

Rozwiązanie "Telemetria Operator" będzie przeznaczone do profilowania użytkowników odbiorników telewizyjnych oraz sprzedaży i wyświetlania reklam w telewizji. W jego ramach zaplanowano przeprowadzenie konsultacji z nadawcami i operatorami (którzy będą uczestniczyć w projekcie przez udostępnienie swoich dekoderów), a także z rynkiem reklamodawców. GPW podpisała już listy intencyjne z organizacjami zrzeszającymi operatorów telewizyjnych (np. z PIKE) oraz z przewodniczącym KRRiT. Regulator chce pomóc w wypracowaniu m.in. kodeksu dobrych praktyk dynamicznego wstawiania reklam.

Koszt realizacji projektu to 33,3 mln zł, w tym 13,34 mln zł pochodzi z grantu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

(MNIE, 05.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.