Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy właściciel "Gazety Olsztyńskiej" obniży zespołowi pensje

"Gazeta Olsztyńska" ze względu na trudną sytuację firmy obniża pracownikom pensje (fot. The Climate Reality Project/Unsplash)

Po zmianie właściciela "Gazeta Olsztyńska" (Grupa WM) obniży pracownikom pensje o 10 proc. - dowiedział się "Presserwis".

- Przełożony poinformował nas, że ze względu na trudną sytuację firmy od października zostaną nam obniżone pensje o 10 proc. Niższe wynagrodzenie mamy otrzymywać do pół roku - mówi nam jeden z pracowników "Gazety Olsztyńskiej", który chce zachować anonimowość. Informację tę potwierdza Igor Hrywna, redaktor naczelny dziennika.

Jak mówi nasz informator, atmosfera w redakcji jest przygnębiająca. - Przy naszych niskich pensjach obniżka jest dotkliwa, bo już teraz zarabiamy ok. 2500 zł na rękę. W dodatku nie mamy też żadnych dodatków stażowych, więc nowi pracownicy, którzy dopiero uczą się zawodu, dostają takie samo wynagrodzenie jak osoby z wieloletnim doświadczeniem - opowiada pracownik "Gazety Olsztyńskiej", dodając, że z powodów finansowych wiosną z redakcji odeszły trzy osoby, a kolejne też szukają nowej pracy.

Pracownicy redakcji obawiają się także zwolnień. - Mówi się na korytarzach, że z osobami, którym kończy się umowa na czas określony, nie zostanie przedłużona współpraca. Czy tak będzie, to się okaże. Firma raczej o niczym nam nie mówi. Nie mieliśmy żadnego spotkania ani z nowym właścicielem, ani prezesem. Na temat sprzedaży Grupy WM nie dostaliśmy nawet maila - opowiada jeden z pracowników dziennika.

Pytania o ewentualne zwolnienia i plany względem "Gazety Olsztyńskiej" na prośbę redaktora naczelnego przesłaliśmy we wtorek mailem, Hrywna obiecał przekazać je zarządowi. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Mimo prób nie udało nam się skontaktować ani z Andrzejem Senkowskim, właścicielem Grupy WM, ani z Jarosławem Tokarczykiem, byłym prezesem, który zachował 5 proc. udziałów spółki.

Grupa WM, wydawca "Gazety Olsztyńskiej", została sprzedana 6 września br. przez Jarosława Tokarczyka Andrzejowi Senkowskiemu. Spółka nie radziła sobie w sytuacji kryzysu covidowego oraz ze spadkiem czytelnictwa. Sytuację ma uzdrowić Maciej Matera, powołany na prezesa Grupy WM.

W 2020 roku Grupa WM miała 3,99 mln zł straty, podczas gdy rok wcześniej wypracowała 355 tys. zł zysku.

(KRY, 30.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.