Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mariusz Chłopik, zaufany doradca medialny premiera, będzie pełnomocnikiem w Legii Warszawa

Mariusz Chłopik jest jednym z najbliższych współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego (screen: YouTube/Telewizja Wpolsce.pl)

Mariusz Chłopik zostanie pełnomocnikiem zarządu Legii Warszawa ds. projektów infrastrukturalnych i szkoleniowych. Wcześniej w PKO BP był odpowiedzialny za sponsoring Ekstraklasy. Pół Polski poznało go po wyciekach mejli z rządowych skrzynek jako doradcę Mateusza Morawieckiego ds. mediów.

Mariusz Chłopik jest jednym z najbliższych współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego. Jeszcze w 2020 roku wyszło a jaw, że prowadził Morawieckiemu konto na Facebooku. Od kilku miesięcy pojawia się w wielu mailach, które wyciekły z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera. Chłopik występuje w nich jako nieformalny doradca premiera Morawieckiego. Rząd niezmiennie utrzymuje, że to rosyjski cyberatak i nie komentuje tych listów. 

W przeszłości Mariusz Chłopik był też m.in. zastępcą dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu oraz dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej i marketingu Agencji Rozwoju Przemysłu. Kilka tygodni temu Chłopik odszedł z PKO BP, gdy wpływy w banku przejęli ludzie Jacka Sasina

Jak podała Interia.pl, w Legii Warszawa Chłopik ma odpowiadać m.in. za rozwój akademii Legia Training Center.

(MNIE, 28.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.