Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google walczy o uchylenie grzywny w wysokości 4,34 mld euro

W ciągu ostatniej dekady sprawy monopolowe w Unii Europejskiej kosztowały koncern już ponad 8 mld euro (fot. Unsplash.com/Rajeshwar Bachu)

Przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu rozpoczęło się mające trwać pięć dni wysłuchanie w ramach odwołania Google od decyzji Komisji Europejskiej, nakładającej na koncern grzywnę w wysokości 4,34 mld euro.  

Grzywna została nałożona na koncern za narzucanie pozycji monopolisty poprzez stosowanie systemu operacyjnego Android. Google zwraca Komisji Europejskiej uwagę na nierówne traktowanie wszystkich podmiotów, wskazując na fakt, jaką pozycję zajmują np. produkty Apple. W ciągu ostatniej dekady sprawy monopolowe w Unii Europejskiej kosztowały koncern już ponad 8 mld euro. 

Decyzja sądu nie będzie znana od razu, tylko po paru miesiącach, a nawet po roku.

(MAC, 28.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.