Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 24, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Republika nie wyemitowała rozmowy Stankiewicz z Naimskim

Rozmowa Ewy Stankiewicz z Piotrem Naimskim miała zostać pokazana w czwartek o 21.30 (screen Twitter.com/TVRepublika)

TV Republika w czwartek wieczorem, wbrew zapowiedziom, nie pokazała programu Ewy Staniewicz "Otwartym tekstem".

Stacja na Twitterze w czwartek pokazała fragmenty odcinka, który miał zostać wyemitowany tego dnia o 21.30. Gościem Ewy Stankiewicz był Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

"Ustawione negocjacje w UE? Powstrzymać samobójstwo energetyczne Polski. Pozwolisz na zamknięcie kopalń - zapłacisz 10 razy więcej za prąd" - zapowiadała na Twitterze TV Republika.

Ewa Stankiewicz pytała m.in. Piotra Naimskiego, czy nie jest samobójstwem dążenie do zamknięcia kopalni, jeśli 70 proc. energii pochodzi z węgla i jest to najtańsza energia. "Gdyby nie było tych uwarunkowań, które płyną z naszego członkostwa w Unii Europejskiej, to można byłoby tak do tego podejść, ale mamy te uwarunkowania" - tłumaczył Piotr Naimski. Kiedy Stankiewicz dopytywała dlaczego, Naimski odpowiadał: "Dlatego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej".

Dziennikarka pytała pełnomocnika zarządu również o to, kto negocjował Zielony Ład. Naimski tłumaczył, ze rząd, a w szczególności Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Jak zwróciła uwagę Ewa Stankiewicz, szef resortu Michał Kurtyka w tym samym czasie kandydował na sekretarza OECD.

"Zerwę pani ten program" - tymi słowami Piotra Naimskiego kończy się zapowiedź.

"Bardzo chciałbym zobaczyć całą tę rozmowę, bo to musiała być petarda. Tymczasem mam informacje, że program nie poszedł, a znaleźć na YT też nie mogę" - napisał na Twitterze publicysta Łukasz Warzecha.

- Program nie został przekazany do kolaudacji mimo jasnej procedury. Więc po prostu nie mógł wejść na antenę - mówi "Press" Tomasz Sakiewicz, prezes TV Republika. Warzecha skomentował również tę wypowiedź pisząc: "To są jakieś totalne kpiny. Każdy, kto wie, jak działa Republika, wie też, że tam nie ma żadnych kolaudacji. To jakieś brednie i mydlenie oczu."

 

(KOZ, 24.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.