Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd uznał, że porównanie TVP do goebbelsowskich mediów nie łamie prawa

"Wyrok prawomocny na moją korzyść w rozprawie apelacyjnej" - napisał prof. Wojciech Sadurski (fot. Piotr Molecki/East News)

Stołeczny sąd karny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i uznał, że prof. Wojciech Sadurski nie zniesławił Telewizji Polskiej, kierowanej przez Jacka Kuskiego. Sadurski nazwał ją "goebbelsowkimi mediami".

"Wyrok prawomocny na moją korzyść w rozprawie apelacyjnej z oskarżenia pryw. TVP Jacka Kurskiego. Mój wpis nie miał charakteru przestępczego. To co może wzbudzić zainteresowanie to reakcja TVP na mój wpis" - napisał prof. Sadurski na Twitterze.

W styczniu 2019 roku, po ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prof. Sadurski stwierdził w mediach społecznościowych: "Po tym, jak zaszczuty przez rządowe media polityk został zamordowany, żaden demokrata, żaden polityk opozycyjny, nie powinien przekroczyć progu goebbelsowskich mediów". Za te sformułowanie w styczniu 2019 roku TVP wniosła oskarżenie prywatne przeciwko Sadurskiemu.

(MNIE, 23.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.