Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN: odwlekanie przyznania koncesji przez KRRiT było bezzasadne

Zdaniem TVN-u uchwałą podjętą przed przyznaniem koncesji TVN24 KRRiT pomija proces legislacyjnego oraz z obchodzi zapowiadane przez Prezydenta RP weto(fot. Piotr Molecki/East News)

TVN Grupa Discovery po przyznaniu przez KRRiT TVN 24 koncesji na nadawanie uznała, że "zawsze spełniała wszystkie wymogi określone w ustawie o radiofonii i telewizji", a odwlekanie przyznania koncesji było bezzasadne. 

W oświadczeniu wydanym po podjęciu decyzji przez KRRiT w środę wieczorem TVN Doscovery Grupa zaznacza, że uchwała KRRiT ws. koncesji dla TVN24 jednoznacznie pokazuje, że nie było żadnego uzasadnienia dla jej odwlekania przez 19 miesięcy.

Odnoszą się także do uchwały podjętej przed przyznaniem koncesji, która na wzór lex TVN zobowiązuje podmioty koncesjonariuszy, którzy są zależni od podmiotów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, a jednocześnie zależą od podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, i ci ostatni są podmiotami dominującymi w danej strukturze własnościowej, do dostosowania swoich struktur kapitałowych do wymagań (udział kapitałowy podmiotu dominującego spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie może przekraczać 49 proc.). 

Zdaniem TVN-u tą uchwałą KRRiT pomija proces legislacyjnego oraz z obchodzi zapowiadane przez Prezydenta RP weto. 

"Ta uchwała, podobnie jak lex TVN, zmusza Discovery do ograniczenia działalności w Polsce i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów oraz wywołuje niepokój wśród inwestorów zagranicznych w Polsce" – podsumowuje TVN. 

(BAE, 23.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.