Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szymon Jadczak i Michał Rodak z nagrodami dziennikarskimi

Szymon Jadczak jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press (screen: YouTube/Kanał Sportowy)

Szymon Jadczak, dziennikarz portalu Wirtualna Polska, został nagrodzony Złotą Gruszką za szczególne osiągnięcia dziennikarskie przez Oddział Małopolski Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Krakowie. Zieloną Gruszkę otrzymał Michał Rodak z RMF FM. 

"Cieszę się, że nagradzający docenili mnie za odwagę i bezkompromisowość. To cechy, które w dzisiejszych czasach potrafią ściągnąć dziennikarzowi na głowę sporo kłopotów. Dobrze, że czasem ściągają także nagrody. Mam nadzieję, że kolejnymi publikacjami udowodnię, że jury nie pomyliło się w swoim wyborze" - komentuje Szymon Jadczak i dodaje: "To dla mnie ogromny zaszczyt dołączyć do grona laureatów nagrody, wśród których są takie nazwiska jak Edward Miszczak, Andrzej Mleczko, czy ks. Adam Boniecki".

Nagrodę otrzymują dziennikarze z Krakowa i Małopolski, którzy "w sposób szczególny wyróżnili się swoją pracą i postawą wobec otaczającej rzeczywistości". Gruszki przyznawane są od 1989 roku przez kapitułę złożoną z zarządu Małopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Krakowie i laureatów z lat poprzednich w trzech kategoriach: Zielona - dla dziennikarzy do lat 30, Złota - za szczególne osiągnięcia dziennikarskie, i Honorowa - za całokształt dorobku twórczego.

Szymon Jadczak pracuje w Wirtualnej Polsce od kwietnia 2021 roku, wcześniej był związany z Grupą TVN. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press w kategorii News (w latach 2009 i 2020).

Michał Rodak jest wydawcą "Faktów" RMF FM, z rozgłośnią związany od 2012 roku.

(KRY, 21.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.