Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 13, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Disney rezygnuje z równoczesnych premier w kinach i na Disney+

(fot. Mika Baumeister/Unsplash.com)

The Walt Disney Company rezygnuje z jednoczesnych premier filmowych w kinach i na platformie streamingowej Disney+. Do końca roku, a pewnie i w następnych miesiącach, wszystkie produkcje trafią do szerokiej dystrybucji.

Z powodu pandemii część koncernów medialnych przeszła na równoczesne premiery (zwłaszcza Disney i HBO), a część filmów umieszczano wyłącznie na platformach. Po ostatnich prognozach i przewidywaniach, że frekwencja w kinach powinna znacznie wzrosnąć, Disney zadecydował, że jego największe hity na Disney+ będą pokazywane dopiero po kilku miesiącach obecności w multipleksach.

Wśród zapowiedzi znalazły się m.in. "Eternals" (premiera na początku listopada) oraz zrealizowany przez Stevena Spielberga remake musicalu "West Side Story" (10 grudnia). Disney wydał też oświadczenie, że animowany musical „Encanto” będzie grany w kinach przez 30 dni od 24 listopada i trafi do Disney+ tuż przed Bożym Narodzeniem.

(MAC, 13.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.