Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydarzenia 24 z wyższą oglądalnością niż Superstacja

Wydarzenia 24 rozpoczęły nadawanie 1 września (screen: Polsat Box GO)

Po pierwszych dniach nadawania Wydarzenia 24 mają wyniki kilkukrotnie wyższe od tych, które pod koniec sierpnia osiągała Superstacja.

W okresie od 1 do 8 września Wydarzenia 24 śledziło średnio 13 tys. widzów, co przełożyło się na 0,24 proc. udziału w rynku w grupie wszystkich widzów. Tydzień wcześniej Superstację oglądało 2 tys. widzów, przy udziałach 0,04 proc. W grupie komercyjnej Wydarzenia 24 miały 5 tys. widzów i 0,26 proc. udziału w rynku. Tydzień wcześniej Superstację w tej grupie śledziło tysiąc osób - 0,03 proc. udziału.

Główne stacje informacyjne, porównując pierwszy tydzień września i ostatni sierpnia, notowały spadki widowni. W grupie ogólnej TVN 24 miał 5,14 proc. (spadek z 5,36 proc.), TVP Info - 3,91 proc. (wcześniej 4,38 proc.), a Polsat News 1,62 (spadek z 2,07 proc.). W grupie komercyjnej TVN 24 osiągnął 3,03 proc. (spadek z 3,07 proc.), TVP Info - 1,64 proc. (wcześniej 1,77 proc.), a Polsat News - 1,36 proc. (spadek z 1,66 proc.).

Maciej Grzywaczewski, były wiceprezes ATM Grupy i były dyrektor TVP 1, zaznacza, że po tygodniu emisji bardzo trudno jest miarodajnie oceniać wyniki oglądalności. - Niektóre sieci kablowe nie zaktualizowały jeszcze nazwy kanału, więc wielu odbiorców może o nim nie wiedzieć - podkreśla. Dodaje, że Wydarzenia 24 na pewno skorzystały na emisji naziemnej, dzięki czemu nastąpił duży wzrost oglądalności w porównaniu z Superstacją. - Widownia Wydarzeń 24 w dużej mierze jest zbudowana z naziemnych odbiorców Polsat News, który był tam nadawany wcześniej. Warto zwrócić uwagę na bardzo duży wzrost w grupie komercyjnej, gdzie Superstacja miała praktycznie zerową widownię - komentuje. I dodaje: - Już po pierwszych wynikach widać, że Wydarzenia 24 najbardziej mogą osłabić Polsat News i TVP Info, a najmniej TVN 24, który ma bardzo dużą przewagę nad konkurencją.

Wydarzenia 24 u operatorów płatnej telewizji zajęły miejsce Superstacji, a na czwartym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zastąpiły Polsat News. Wydarzenia 24 skupiają się na emisji serwisów informacyjnych. Z kolei Superstacja nadawała programy o charakterze sensacyjnym i rozrywkowym. 

Dane: Nielsen Media.

(MNIE, 10.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.