Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: 20 tys. zł kary dla nadawcy Zoom TV za zagraniczną "Magię nagości"

Polska edycja "Magii nagości" zadebiutowała w zeszłym tygodniu (fot. Anna Richardson)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 20 tys. zł kary na Kino Polska TV SA, nadawcę telewizji naziemnej Zoom TV, za emisję odcinka zagranicznej edycji programu "Magia nagości".

Jak przekazała rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, chodzi o program pokazany 23 września 2020 roku o godz. 23. Był to odcinek edycji brytyjskiej "Magii nagości".

"W opinii Organu rozpowszechnienie przedmiotowej audycji narusza standardy dotyczące treści programów (określone w art. 18 ust. 1 ustawy o rtv, tj. zakaz propagowania postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym), w szczególności ze względu na prezentację scen i treści uprzedmiotawiających kobiety i mężczyzn oraz przedstawianie ich w roli obiektów seksualnych, a przez to naruszające ludzką godność obu płci" - przekazała "Pressowi" rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska. 

Nadawca nie komentuje sprawy.

Polska edycja "Magii nagości" zadebiutowała w Zoom TV 3 września. Początkowo premiera była zaplanowano na maj, ale została odwołana. To najdroższa produkcja w ponadczteroletniej historii kanału. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Naked attraction", który powstał dla Channel 4. Uczestnicy show wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę, oceniając ich nagie ciała. Show przeznaczony jest dla widzów dorosłych i jest emitowany po godz. 23.

(KOZ, 10.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.