Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca z TVP 3 chce zostać lekarzem

Rafał Jas będzie studiować medycynę na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach na Słowacji (fot. archiwum prywatne)

Wydawca "Dziennika regionów" w TVP 3 chce zostać lekarzem. Dostał się na studia medyczne na Słowacji, a w serwisie Gofundme.com poinformował o zbiórce na pokrycie kosztów studiów. Na razie zebrał niewiele.

Rafał Jas jest dziennikarzem od 25 lat. Pracę w TVP rozpoczął w 2006 roku. Obecnie jest wydawcą "Dziennika regionów" w TVP 3. W 2009 roku był korespondentem TVP w Londynie. Przed przyjściem do telewizji publicznej współpracował z "Wydarzeniami" Polsatu, pracował też w TV 4 i Radiu Zet.

Od 20 września będzie studiować medycynę na Uniwersytecie Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach na Słowacji, gdzie roczne czesne wynosi 10,5 tys. euro. Celem zbiórki jest zebranie 95 tys. euro, do wtorku wieczorem dziennikarz zgromadził niecałe 700 euro.

Dlaczego zdecydował się na studia na Słowacji? - W Polsce musiałbym napisać maturę z biologii, chemii i z matematyki albo fizyki. Tymczasem na uczelniach Unii Europejskiej są egzaminy wstępne - wyjaśnia i dodaje, że uzyskał najwyższy wynik - 95 proc.

- Polski system uniemożliwia osobom w średnim wieku spełnianie tego typu marzeń, a kilkaset kilometrów od Warszawy jest to możliwe - dodaje Jas.

(KOZ, 08.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.