Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 03, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google czeka kolejny pozew w USA

Kalendarz Google wypełnia się kolejnymi pozwami (fot. Unsplash.com)

Bloomberg News informuje, że amerykański Departament Sprawiedliwości szykuje kolejny pozew przeciwko Alphabet, właścicielowi Google. Powodem jest wykorzystywanie przez koncern dominującej pozycji na rynku reklamy internetowej.

W lipcu br. prokuratorzy z 36 stanów USA skierowali do sądu w Kalifornii pozew przeciwko Google. Koncern jest oskarżany przez prawników o wykorzystywanie dominującej pozycji sklepu Google Play w relacjach z deweloperami aplikacji oraz producentami i sprzedawcami smartfonów. Według agencji Bloomberga amerykańscy urzędnicy antymonopolowi przygotowują drugi pozew, odnoszący się bezpośrednio do rynku reklamy. 

Departament Sprawiedliwości może złożyć pozew jeszcze przed końcem roku. W tym tygodniu koncern Google złożył natomiast do sądu we Francji apelację przeciwko decyzji tamtejszego organu regulacyjnego, domagającego się zapłaty grzywny w wysokości 591 mln dol. za stosowanie praktyk monopolistycznych.

(MAC, 03.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.