Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Sobolewska tworzy podcast reporterski o zabójcy Iwony Grygiel

Anna Sobolewska jest autorką scenariusza podcastu (screen Ktospispokojnie.com)

Po rozstaniu z TVN Anna Sobolewska pracuje nad podcastem "Kto śpi spokojnie" o skazanym za zabójstwo nastolatki Iwony Grygiel.

Projekt jest niezależny, był przygotowywany przez trzy lata. Docelowo podcast ma mieć sześć odcinków, pierwszy jest już dostępny na Spotify.

– Tematem zainteresowała nas Maria Ejchart-Dubois, która w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka zajmuje się sprawami osób niewinnie skazanych, w kolejnym odcinku będzie rozmowa z nią – mówi w rozmowie z "Presserwisem" Anna Sobolewska.

Sobolewska jest autorką scenariusza. Podcast czyta Michał Radzanowski, autorem muzyki jest Marcin Sonnenberg. Członkami dziennikarskiego zespołu pracującymi nad podcastem, są: Piotr Drabik (Radio Zet), Mateusz Kapera (Radio Zet), Anna Małaszenia (współpracowniczka "Gazety Wyborczej"), Gabriela Sieczkowska (Konkret24). Nad podcastem pracowała też Aldona Wysocka, która jest absolwentką kryminalistyki.

– Nie jestem związana z żadną redakcją i nie planuję tego. Chcę realizować własne projekty. Wkrótce kolejny podcast, a w przyszłości planuję tworzyć wideo – mówi Sobolewska. 

Z TVN była związana od 2017 roku. Z pracy zrezygnowała w marcu br. Jest współautorką materiału "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach, który otrzymał nagrodę Grand Press 2018 w kategorii Dziennikarstwo śledcze.

(BAE, 02.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.