Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sport.tvp.pl przemilczał wypowiedź Lewandowskiego o tęczowej opasce

Lewandowski stwierdził, że nie miałby problemu z noszeniem opaski kapitańskiej w kolorach tęczy (fot. Piotr Molecki/East News)

W artykule Sport.tvp.pl podsumowującym konferencję prasową przed meczem Polska-Albania nie zacytowano wypowiedzi Roberta Lewandowskiego o tym, że nie miałby nic przeciwko występowaniu na boisku z tęczową opaską.

Pytanie o występ w tęczowej opasce kapitańskiej (w takiej samej grał bramkarz reprezentacji Niemiec Manuel Neuer) zadał Stefan Szczepłek. Lewandowski odpowiedział: "Myślę, że nie miałbym problemu [z noszeniem opaski - przyp. red]. Każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma emocje, jest osobą, którą warto i trzeba wspierać". O wypowiedzi piłkarza informowały polskie i zagraniczne portale. Koncentrowano się na pierwszej tak otwartej deklaracji wsparcia dla osób LGBT przez najpopularniejszego sportowca w naszym kraju. Redakcja Sport.tvp.pl pominęła jednak tę wypowiedź. 

Filip Kołodziejski, autor artykułu, nie odpowiedział na pytanie "Pressu", dlaczego ta szeroko komentowana wypowiedź nie znalazła się w jego tekście. Nie otrzymaliśmy również odpowiedzi od Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP Sport.

Po publikacji naszego artykułu redakcja TVP Sport dodała wypowiedź Lewandowskiego wspierającą osoby LGBT do swojego tekstu. Stało się to dwa dni po konferencji prasowej, na której poruszono ten temat.

(KAP, 02.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.