Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Amsterdamski szefem WP Wiadomości za Marzenę Suchan

Jacek Amsterdamski funkcję szefa WP Wiadomości obejmie 1 września (fot. materiały prasowe)

Jacek Amsterdamski, zastępca redaktora naczelnego Wirtualnej Polski (Wirtualna Polska Holding SA) i dyrektor wideo portalu, został szefem serwisu WP Wiadomości. Zastąpił na tym stanowisku Marzenę Suchan, która rozstaje się z WP.

Amsterdamski będzie odpowiadał za wzmocnienie i rozwój sekcji newsów Wirtualnej Polski. Funkcję, którą obejmie 1 września, będzie łączył z dotychczasowymi obowiązkami. Z portalem jest związany od 2014 roku. W ostatnich latach współtworzył programy online "Tłit", "Newsroom" oraz "WP News" dla Telewizji WP, był także odpowiedzialny za m.in. przebudowę działu wideo, produkcję i emisję Telewizji WP. Zanim dołączył do Wirtualnej Polski, pracował w Telewizji Polskiej, Agorze i Onecie.

"W Wirtualnej Polsce jest coraz więcej autorskich treści, reportaży i materiałów śledczych. (...) Chcemy wykorzystać jego [Amsterdamskiego] doświadczenie, aby wzmocnić cały obszar newsów w WP oraz korzystać z możliwości synergii serwisów wideo i WP Wiadomości" - komentuje Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP.

Marzena Suchan z końcem sierpnia odchodzi z Wirtualnej Polski. Do portalu dołączyła w sierpniu ub.r., wcześniej pracowała w Interii.

Do Wirtualna Polska Holding SA, oprócz portalu WP.pl, należą m.in. Money.pl, WP SportoweFakty, Wakacje.pl, Domodi.pl, Allani.pl. W lipcu br. serwisy Grupy Wirtualna Polska odwiedziło 21,11 mln użytkowników (dane: Mediapanel).

(KRY, 31.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.