Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Australia chce zaostrzyć regulacje płatności przez aplikacje Google i Apple

Szybkie i sprawne sposoby płatności powinny zostać ujęte w bardziej czytelne ramy (fot. Pixabay.com)

Australijski rząd rozważa zaostrzenie regulacji dotyczących usług płatności cyfrowych oferowanych przez gigantów technologicznych, takich jak amerykańskie Apple i Google czy chiński WeChat.

Minister skarbu Josh Frydenberg w wywiadzie dla gazety "Australian Financial Review" zadeklarował, że rząd starannie rozważy, czy uregulowania dotyczące systemu płatności internetowych nadążają za postępem technologicznym i zmianami w popycie.

Systemy umożliwiające płatności w aplikacjach, na stronach internetowych, w sklepach, bankach i innych instytucjach - takie jak Apple Pay, Google Pay czy WeChat Pay - nie są obecnie oficjalnie uwzględniane w regulacjach prawnych i firmy nie muszą ponosić kosztów w stosunku do państw, w których są używane. 

Pół roku temu Australia okazała się prekursorem, wprowadzając ustawę wymagającą od firm takich jak Google czy Facebook wnoszenia opłat dla miejscowych wydawców za udostępnianie treści.

(MAC, 31.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.