Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sebastian Ogórek szefem Wyborcza.biz i działu gospodarczego "Wyborczej"

Sebastian Ogórek od października pokieruje Wyborcza.biz i działem Gospodarka "Gazety Wyborczej" (screen YouTube/ImpactCEE)

Od października Sebastian Ogórek, były redaktor naczelny Money.pl (Grupa Wirtualna Polska), będzie szefem serwisu ekonomicznego Wyborcza.biz i działu Gospodarka "Gazety Wyborczej" (Agora). Zastąpi Wojciecha Pelowskiego, który, choć pozostanie współpracownikiem "Wyborczej", skupi się na innych projektach.

Sebastian Ogórek będzie też odpowiedzialny za magazyn "Ekonomia+". Do "Wyborczej" przeszedł z Wirtualnej Polski, gdzie do końca czerwca pełnił funkcję redaktora naczelnego serwisu Money.pl. Z portalem WP.pl był związany od 10 lat - m.in. jako dziennikarz i wydawca. Prowadził też codzienny ekonomiczny programy telewizyjny "Money. To się liczy". Wcześniej pracował m.in. w Polskim Radiu i "Pulsie Biznesu". W 2019 roku razem z Mateuszem Ratajczakiem był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii Reportaż.


Dotychczas, od wybuchu pandemii, dział Gospodarka "Wyborczej" prowadził Wojciech Pelowski, który stworzył również magazyn "Ekonomia+". W "Gazecie Wyborczej" pracował z dwuletnią przerwą od 2001 roku, był m.in. redaktorem naczelnym "Gazety Wyborczej Wrocław". Jak podano w komunikacie, "redakcja planuje kontynuację współpracy z nim w przyszłości".

Na razie Pelowski skupi się na planach sprzed wybuchu pandemii. - Chciałbym się skoncentrować na projekcie z pogranicza mediów i e-commerce, ekologii i kultury. Więcej na jego temat będę mógł jednak powiedzieć dopiero za kilka miesięcy - mówi dziennikarz. Pelowski jest też związany z Krakowską Szkołą Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, gdzie od dwóch lat jest członkiem Rady Studiów MBA.

(KRY, 31.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.