Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TAI i TVP Info będą mieć nową siedzibę - powstanie przy Woronicza w Warszawie

Wizualizacja nowej siedziby TVP Info (fot. TVP)

Telewizja Polska szuka firmy, która wybuduje nową siedzibę Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i TVP Info. Zostanie ona zlokalizowana obok głównego gmachu TVP przy ul. Jana Pawła Woronicza w Warszawie.

Opublikowano już ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane. W jego opisie podano, że mają powstać dwa budynki - określono je jako średnio wysoki oraz wysoki. Pierwszy ma mieć dwie kondygnacje podziemne i pięć nadziemnych. Drugi ma liczyć 10 kondygnacji i nie posiadać piwnicy. W nowych budynkach znajdą się m.in. studio i newsroom TVP Sport, dwa studia dla TVP 3 i newsroom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Obecnie siedziba TVP Info i TAI, realizującej materiały informacyjne na potrzeby kanałów TVP, znajduje się w budynku przy placu Powstańców w Warszawie. 

Termin wykonania budowy to 36 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac. Oferty firmy budowlane mogą składać do 27 października br.

(MNIE, 31.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.