Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wieloletni felietonista "Kuriera Porannego" zwolniony za wpis na Facebooku

Krzysztof Szubzda zaznacza, że do zwolnienia wcale nie musiało dojść, bo miał z redakcją podpisaną tzw. umowę ramową, która redakcji do niczego nie zobowiązywała (screen Youtube.com/Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego)

Wieloletni felietonista "Kuriera Porannego" (Polska Press) Krzysztof Szubzda został zwolniony. Jak tłumaczy dziennikarz, powodem mógł być wpis na Facebooku, w którym opisał nowego naczelnego dziennika. 

Nowy redaktor naczelny "Kuriera Porannego" Adam Jakuć rozwiązał umowę z Krzysztofem Szubzdą, nie podając powodu. Jednak, jak zauważa Szubzda, do zwolnienia mogło dość w wyniku zamieszczonego przez niego tekstu o nowym naczelnym "KP", który przed kilkunastoma dniami zamieścił na Facebooku. 

– Powodu zwolnienia niestety naczelny nie podał, ale zbiegło się to w czasie z moim wpisem na Facebooku, komentującym zmianę na stanowisku naczelnego "Kuriera Porannego" – mówi Szubzda. – Ten post nie był zjadliwy czy bardzo krytyczny, raczej skupiłem się na tezie, że o ile rozumiem drogę z dziennikarstwa do polityki, to uważam, że drogi powrotnej być nie powinno. Po drugie napisałem, że Adam (znamy się prywatnie) nie jest typem naczelnego w odróżnieniu od wieloletniego pracownika mediów Jarka Jabłońskiego, któremu można wiele zarzucić, ale jest właściwszym człowiekiem na tym miejscu.

Jakuć zastąpił Jabłońskiego w lipcu. Zanim trafił do Polska Press, pracował jako dziennikarz TVP Białystok, a ostatnio doradca i szef biura wojewody.

W rozmowie z "Presserwisem" Szubzda zaznacza, że do z zwolnienia wcale nie musiało dojść, bo miał z redakcją podpisaną tzw. umowę ramową, która redakcji do niczego nie zobowiązywała. – De facto od ponad roku i tak nie pisałem żadnych tekstów z powodu problemów finansowych redakcji wywołanych pandemią. Wypowiadanie takiej umowy było więc raczej ostentacyjnym ruchem – zauważa Szubzda. 

Krzysztof Szubzda jest aktorem i artystą kabaretowym. Obecnie współpracuje z Radiem 357, gdzie przygotowuje cykl "Latka lecą...". 

(BAE, 30.08.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.